Google+ Followers

piątek, 10 lutego 2017

POLSKA 2016 : IGRZYSKA XXXI OLIMPIADY *RIO DE JANEIRO* 2016, BRAZYLIA.

XV PARAOLIMPIADA 2016.
Emisja znaczka dnia 3. XII. 2016 r. *Sukcesy Polskich Paraolimpijczyków RIO 2016*.
Igrzyska XV Paraolimpiady trwały od 7 do 18 IX 2016 r.
Polacy wystartowali w składzie 90 zawodników.
Zdobyli 39 medali /9 + 18 + 12/.
Na znaczku zaprezentowano Rafała Wilka, byłego żużlowca, który w wypadku na torze w V 2006 r.
stracił władzę w nogach. Ale nie zrezygnował z uprawiania sportu.
W RIO 2016 zdobył 2 medale w kolarstwie szosowym: złoty i srebrny.
Igrzyska paraolimpijskie
ZłotoLondyn 2012kolarstwo szosowe (handbike; H3)
– jazda na czas
ZłotoLondyn 2012kolarstwo szosowe (handbike; H3)
– wyścig ze startu wspólnego
ZłotoRio de Janeiro 2016kolarstwo szosowe (handbike; H4)
– jazda na czas
SrebroRio de Janeiro 2016kolarstwo szosowe (handbike; H4)
– wyścig ze startu wspólnego

Klasyfikacja medalowa
Lp.Państwo
złoto

srebro

brąz

razem
1.Chiny1078151239
2.Wielka Brytania463944147
3.Ukraina413739117
4.USA404431115
5.Australia22302981
6.Niemcy18251457
7.Holandia17192662
8.Brazylia14292972
9.Włochy10141539
10.Polska9181239

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz