sobota, 8 sierpnia 2015

OLIMPIJSCY ZWYCIĘŻCY. KAZACHSTAN 2005 : IGRZYSKA XXVIII OLIMPIADY *ATENY* 2004, GRECJA.

Złoci medaliści z I.O. Moskwa 1980, Seul 1988, Sydney 2000, Atlanta 1996.
Na igrzyskach w Atenach w 2004 r. Kazachstan reprezentowało 114 zawodników w 17 dyscyplinach.
 Wywalczyli oni 8 medali / 1 + 4 + 3/, zajmując 40. miejsce w klasyfikacji medalowej.
Był to trzeci start Kazachstanu na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyli medale:
Gold medal.svg ZłotoBaktijar ArtajewBoxing pictogram.svg Bokswaga półśrednia (do 69 kg) mężczyznw finale pokonał Kubańczyka Lorenzo Aragona
Silver medal.svgSrebroGiennadij GołowkinBoxing pictogram.svg Bokswaga średnia (do 75 kg) mężczyznw finale przegrał z RosjaninemGajdarbiekiem Gajdarbiekowem
Silver medal.svgSrebroGieorgij CurcumiaWrestling pictogram.svg Zapasystyl klasyczny kategoria do 120 kg mężczyznw finale przegrał z Rosjaniniem Chasanem Barojewem 2:4
Silver medal.svgSrebroGiennadij LalijewWrestling pictogram.svg ZapasyStyl wolny kategoria do 74 kg mężczyznw finale przegrał z Rosjaniniem Buwsają Sajtijewem 0:7
Silver medal.svgSrebroSiergiej FilimonowWeightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarówwaga do 77 kg mężczyzn372,5 kg
Bronze medal.svg BrązSeryk JeleuowBoxing pictogram.svg Bokswaga lekka (do 60 kg) mężczyznw półfinale przegrał z Brytyjczykiem Amir Khanem
Bronze medal.svg BrązMchitar ManukianWrestling pictogram.svg ZapasyStyl klasyczny kategoria do 66 kg mężczyzn
Bronze medal.svg BrązDmitrij KarpowAthletics pictogram.svgLekkoatletykaDziesięciobój8725 pkt