Google+ Followers

niedziela, 1 kwietnia 2012

POLSKA 1994 .


Polski Komitet Olimpijski.
Polski Komitet Olimpijski, PKOl – ogólnopolskie stowarzyszenie związków i organizacji sportowych z siedzibą w Warszawie, zajmujące się przede wszystkim organizacją udziału reprezentacji Polski w igrzyskach olimpijskich, a także upowszechnianiem idei olimpijskiej i promocją sportu oraz reprezentowaniem polskiego sportu w organizacjach międzynarodowych, w tym w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.
Polski Komitet Olimpijski został utworzony 12 października 1919 - podczas zjazdu założycielskiego, zorganizowanego w Krakowie przez działaczy turystycznych, lekkoatletycznych oraz narciarskich - jako Komitet Udziału Polski w Igrzyskach Olimpijskich / Polski Komitet Igrzysk Olimpijskich / i do roku 1924 nosił taką nazwę. Prezesem został wybrany książę Stefan Lubomirski, a protektorat objął Naczelnik Państwa Józef Piłsudski.

Prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego od 11 kwietnia 2010 r. jest Andrzej Kraśnicki. W latach 2002–2005 był szefem Polskiej Konfederacji Sportu, a od 2006 r. jest także prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz