wtorek, 6 grudnia 2011

BAHAMY 1964 : IGRZYSKA XVIII OLIMPIADY *TOKIO* 1964 , JAPONIA .

Pierwszy złoty medal w historii zdobyli żeglarze Cecil Cooke i Durward Knowles w klasie *Star* i Bahamy w klasyfikacji medalowej w Tokio zajęły 22. miejsce.

Reprezentacja Bahamów na letnich igrzyskach olimpijskich po raz pierwszy wystartowała podczas Igrzysk w Helsinkach w 1952 r. Startowało 7 zawodników.
Jak dotąd reprezentanci Bahamów zdobyli dziesięć medali. Pierwszy medal, brązowy, zdobyli żeglarze Sloane Farrington i Durward Knowles w klasie *Star* podczas Igrzysk w Melbourne w 1956 r.

Bahamy - Bahamas, Wspólnota Bahamów – Commonwealth of The Bahamas. Państwo wyspiarskie na Oceanie Atlantyckim.
Wyspy archipelagu obejmują 13 939 km² i wznoszą się niewiele ponad poziom morza. Najwyższy punkt archipelagu leży na wysokości zaledwie 63 m. Spośród 700 wysp jedynie 30 jest zamieszkanych. Liczba ludności wynosi ok. 300 000 osób.